Виховна робота

Дорогі мами, бабусі, сестрички! Від щирого серця вітаємо вас з Міжнародним жіночим днем 8 Березня!

11.03.2019 10:58

Хоча за календарем весна вже й настала, але переможна її хода починається саме з цього свята. Вже ніщо не може завадити сонцю долати крижані окови зими й дарувати всьому живому своє тепло. Тож Міжнародний жіночий день – це свято оновлення і сподівань на краще життя та перемогу добра!

Запорукою такої перемоги завжди були ваші любов, самовідданість і душевна щедрість. На них тримається достойне життя кожної сім'ї. Проте життя сучасної жінки, мами не обмежується лише родиною.

Отож нехай кожна хвилина вашого життя буде осяяна світлом цього весняного дня. Здоров'я вам, дорогі наші жінки, щастя й успіхів у всіх ваших починаннях! А ще – впевненості у завтрашньому дні і миру…

Щороку, коли сонце виходить на весняну орбіту, від подиху теплих вітрів зацвітають проліски, ми відзначаємо свято весни, надії і любові. В цей день ми вітаємо жінку, від якої пішло все прекрасне на землі. Тож недаремно саме вона увібрала в себе одне з найкращих, найсвітліших свят всіх жінок – 8 Березня. Тому і наше свято ми присвячуємо жіночності, присвячуємо найдорожчим людям на землі – мамам, вчителям і всім жінкам.

Любі наші Мами! У цей святковий день ми хоче­мо знайти якісь особливі, теплі і щирі слова, щоб привітати вас, подякувати за ваш нелегкий труд, за вашу невичерпну доброту, чуй­ність і ласку.

Мама! В цім слові - ніжність і ласка,

В цім слові – радість і тепло.

    І кожне мамине дитятко

За неї все би віддало.

Класний керівник  6-Б класу Кость М.В. підготувала виховний захід, присвячений найдорожчим людям на Землі – рідним мамам.

Сьогодні у світлій залі,

Під поглядом теплих очей,

Ми вас, наші мами, вітаємо

Від імені вдячних дітей!

Зі святом вас!

Невмирущість духовної краси людини – Лесі Українки.

26.02.2019 14:11

Ні, я жива, я буду вічно жити,

 я в серці маю те, що не вмирає…

Леся Українка

Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу геніальна поетеса Леся Українка. Хоч і не з такої вже далекої минувшини, проте все одно наче крізь серпанок легендарності проступає до нас її образ, образ ніжний і чистий.

Уярмлення свого народу, безправність його культури поетеса переживала як особисту трагедію. Душа її, лагідна від природи, закипала гнівом на кожен вияв утисків, колоніальної сваволі, поетеса майже фізично задихалася в атмосфері царського деспотизму. Великим смутком озиваються в свідомості Лесі Українки давні кривди українського народу.

Як писала поетеса, людина завжди може знайти в собі сили, з будь-якої прірви свого падіння піднятися на височінь людського духу – через страждання, через усвідомлення своєї  недосконалості, через самопізнання і добротворення. Пройшовши через це, вона стає мудрою, бо пізнає смисл свого буття.  

 А якщо й загине, то краплинка мудрості придбана у цій боротьбі, залишається людям.

 В нашій школі було проведено виховні години, присвячені Дню народження геніальної поетеси Лесі Українки.

 У 5-В класі класний керівник Чуп Надія Іванівна провела виховну годину на тему «Ні, я жива, я буду вічно жити,  я в серці маю те, що не вмирає… »   Леся  Українка

 Класний керівник 9-А  класу Дем’ян Марина Михайлівна провела виховну годину на тему «Леся Українка. Життя і творчість поетеси, її сила духу».

Мова – духовне багатство народу

26.02.2019 14:10

Найбільше і найдорожче добро в кожного

народу – це його мова, ота жива схованка

його духу, його багата скарбниця, в яку

народ складає і своє давнє життя, і свої

сподіванки, досвід, почування.

Панас Мирний

Мова!  Що це таке? Можливо, це душа, емоції, дар. Дар від Бога, який не може зрівнятися з іншими божими подарунками людям. Мовою можна користуватися по-різному. Мова може вбити, а може зробити людину найщасливішою. Вона може бути як смертельною зброєю, так і яскравим і чудовим благом. Кожен народ отримав свою мову, виразну, привабливу, неповторну. Одна несе в собі зерно мелодійності, інша – тверда, ніби алмаз. Є плавні та легкі мови, як сонячне море, а деякі настільки приємно слухати, що хочеться злетіти до небес. Але є мови, з якими нічого не може зрівнятись. Це мови, які прямують прямо до серця. Це – рідна мова. Рідна мова – мова серця. Це часточка тебе, твоєї Батьківщини, всіх твоїх прародичів. Це – історія твоїх пращурів.

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Це свято є і спільним, і водночас вузько родинним для людей, яких об’єднала спільна історична доля. Смакуємо ми цей день із присмаком гіркоти. Дату 21 лютого вибрано тому, що саме цього дня 1952 року загинули п’ятеро студентів, які брали участь у демонстрації – за надання рідній їм бенгальській мові статусу державної в тодішньому Пакистані, частина якого пізніше стала незалежною державою  Бангладеш. Відтоді цей день у Бангладеш став днем полеглих за рідну мову.Вперше свято рідної мови почали святкувати 21 лютого 2000 року у столиці Франції – Парижі, штаб-квартирі ЮНЕСКО. В Україні вперше день рідної мови відзначили  у 2002 році. Мета святкування – зміцнити державотворчу функцію української мови. Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Серед багатьох традицій, на які багате шкільне життя Синевирської ЗОШ І-ІІІ ступенів, особливо виділяється святкування Міжнародного дня рідної мови.

До цієї знаменної дати, у школі було проведено багато виховних заходів, вікторин, конкурсів у яких брали активну участь учні та вчителі української мови та літератури.

Свято розпочалося зі вступного слова заступника директора з виховної роботи Мокрянин Оксани Василівни, яка розповіла про історію цього свята, про його актуальність та значення для підростаючого покоління.

Учні 1-4 класів підготували та провели музично-літературну композицію « Шануймо мову нашого народу!», літературні хвилинки «Я люблю Україну!»

Учні 5-8 класів перевірили свої знання з рідної мови у мовознавчій вікторині «Від рідного слова ти сил набирайся, ніколи й ніде не цурайся»,організували книжково-ілюстративну виставку-колаж «О мово моя, душа голосна України».

Учні 9-11 класів підготували розважально-пізнавальне шоу «Мови нашої слова – наче музика жива», флешмоб «Краща мова єднання-це українська».

Вчителями образотворчого мистецтва було проведено конкурс малюнків «України мова барвінкова…»

Мова… Вона робить народ народом, веде нас на вершину знань, відчиняє двері до духовної скарбниці людства. Святі слова кожного народу – слово, мова, Вітчизна. Істинно важливі цінності, які треба берегти і плекати. Допоки вони будуть – буде і народ – волелюбний, могутній, щирий і дружелюбний.

Не забуваймо про те, що українська мова – одна з найпрекрасніших мов світу, те, чим ми пишаємося, що любимо, цінуємо, оберігаємо.

Кращої ніж рідна, мови не буває…

26.02.2019 14:08

З нагоди Дня української  писемності та мови   в націй школі  було  проведено   виховні заходи.   О 9 годині учні школи разом з учителями  долучилися до написання    Всеукраїнського   диктанту  єдності.   Цього  ж  дня відбувся  шкільний конкурс знавців  української мови  імені  Петра  Яцика 

Учні   3-А класу – класний керівник Сятиня А.В.  підготували  літературно - музичну композицію «Кращої ніж рідна, мови не буває..»  

В актовій залі школи вчителі української мови та літератури – Кий М.І. та Рошинець Н.П. з учнями 8-х класів підготували літературно – музичну  композицію «Бринить, співає наша мова». Прозвучали цікаві факти  про українську мову, учні виразно декламували вірші Ліни Костенко та показали інсценізацію «На дискотеці».   Всі заходи були   змістовними та цікавими.

 Панас Мирний писав: «Найбільше і найдорожче добро  в кожного народу – це його мова». Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона  може загоїти душевні рани, втішити серце, недарма  її називають солов’їною.

Незабутня зустріч з поетесою - землячкою Оленою Василівною Пекар

29.11.2018 08:46

Прекрасного осіннього дня, наприкінці жовтня, в нашій школі  відбулася зустріч  із незвичайно талановитою людиною, уродженкою нашого села – Оленою Пекар. Людиною,  яку природа  і батьки обдарували неоціненним багатством – багатогранним талантом. Дійсно, ця жінка талановита у всьому – в роботі, в творчості, дружбі, любові. У цій берегині роду вдало  поєднались і краса душі, і врода, і вдача.

 Олена Василівна Пекар -  є членом Всеукраїнського літературного  об’єднання  «Письменники  Бойківщини»,  нагороджена  багатьма відзнаками – грамотами та дипломами, була переможницею конкурсу «Учитель року -2000». Нагороджена грамотами  Міністерства  освіти України, обласного та міського відділів освіти. Є активним членом «Просвіти » та  міжнародного жіночого клубу «Зонта».

Наша почесна гостя вважає, що хто спілкується  з рідною природою, поважає та цінує своє коріння  та традиції, хто знає і розуміє свою землю і все живе в ній, обов’язково має бути поетом. Так з – під пера Олени Василівни вийшло багато збірок віршів та поем. Сім’я, улюблена робота, покликання, невгамовність, енергійність, толерантність, принциповість, відвертість, чесність, та щирість почуттів – ось годинник життя нашої Олени Василівни Пекар .

Твори  поетеси вражають  глибиною та емоційною силою духовних та моральних випробувань, переживань, страждань, патріотизмом, турботою про майбутнє нашого села та односельців. У своїх віршах «Буревій на Верховині », «Трембіти кличуть на Синевир» вона разом з людьми переживає втрати та біди селян.

   На цій зустрічі поетеса представила свою нову збірку «Мереживо осені», яка вийшла цього року до ювілею поетеси, своєрідне  «вибране»: сюди ввійшли  поезії різних років написання, спогади, есеї, а також низка матеріалів про самого автора – відомого в краї педагога, громадського діяча, лауреата літературної премії імені Августина Волошина.

       Зустріч з поетесою пройшла в теплій, доброзичливій атмосфері. Учні школи  підготували виховний  захід присвячений творчості Олени Пекар, на якому було прочитано багато поезій поетеси. На завершення зустрічі  Олена Василівна сердечно подякувала   за зустріч і поділилася планами на майбутнє.

Турнір до Дня Соборності України в Синевирській ЗОШ І-ІІІ ступенів

30.01.2018 14:08

Виховання в учнів національної гідності, активної позиції.

                       Тож хай же свято злуки чи соборності

                       Відродить наші паростки духовності,

                       Додасть любові до землі й народу

                       І допоможе цінувать свободу.

      22 січня, коли наш народ урочисто відзначив 100 річницю   проголошення Акту злуки (об’єднання  східних та західних українських земель у єдину соборну українську державу).  А щорічне свято Соборності нагадує нам про те, що Україна нероздільна, вона немає окремої східної і західної України, і про те, що у нас єдина  держава і ми – єдиний народ. На честь цього свята 28 січня 2018 року у спортивному залі Синевирської ЗОШ І-ІІІ ступенів  було проведено волейбольний турнір, в якому взяло участь чотири команди. Почесне перше місце посіла команда «Освіта», друге – «Березовий віник», третє – «Студений», четверте – «Синевирська ЗОШ».

Всі учасники спортивного свята щиро вдячні за фінансову підтримку підприємцям Шпільці І.С., Сятині О.Л., Суботі М.М..

     Ми  маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій і соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

22 січня - День Соборності України

23.01.2018 14:45

З метою  формування національної свідомості в учнів, виховання в них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в Синевирській ЗОШ І-ІІІ ступенів було  організовано та проведено  такі виховні заходів:

- тематичні виховні години « Соборність України -  соборність нашої свідомості» ,  «22 січня – День Соборності України»,  «Україна – єдина Соборна держава»,  « 100 облич Української революції», «Великі творці Соборності»;

- тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці “Соборна Україна: від ідеї до життя”;

-конкурс малюнків «Соборна Україна–  це значить, що наша Держава – єдина!», «Історія України і державотворення»;

- круглий стіл «Теплота наших рук і сердець, єднає мости українських душ в усьому світі»;

- наукова конференція   «Соборність в душах, єдність у серцях, а сила в знаннях!»;

- перегляд відеофільму про Акт Злуки (документальне відео 1919 року).

Напрямок Виховної роботи у нашій школі

18.02.2016 11:43

Школа стає справжнім осередком  культури лише тоді, коли  в ній панують чотири культури: культ Вітчизни, культ людини, культ книжки та  культ рідного слова.

Василь Сухомлинський

Основна виховна проблема школи

Створення умов для духовного, морально-етичного та  інтелектуального розвитку особистості через впровадження у виховний  процес 

інноваційних технологій.

 

Мета виховної роботи

Набуття учнями школи соціального досвіду, успадкування духовних надбань нашого народу, досягнення високої культури взаємин, формування в учнів особистісних ознак громадян української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральності, художньо-естетичної, трудової та екологічної культури.

Мета патріотичного виховання

 • Сприяти  вихованню у молодого покоління почуття патріотизму;
 • Формувати  особистість на засадах духовності, моральності, толерантності;
 • Створення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку;
 • Реалізація науково-технічного та творчого потенціалу молодих громадян.

У своїй виховній діяльності вчителі та класні керівники нашої школи орієнтуються на такі загальнолюдські цінності:

 • рівень свідомості;
 • Батьківщина – єдина, унікальна для кожної людини, що дана їй предками;
 • сім’я, родинне виховання;
 • творча праця – основа людського буття;
 • знання як результат творчої праці;
 • людина – найвища цінність суспільства;
 • мир, спокій і злагода між людьми, державою – головна  умова існування Землі і  людства.