«Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає…»
«Ні! Я жива!
Я буду вічно жити!
Я в серці маю те, що не вмирає…»
Є люди, як свічки,-
згорають, відходять у небуття.
Є люди, як зірки,-
горять і світять все життя…
Зіркою такої величини для всіх українців є поетеса Леся Українка. Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу ця людина. З не такої вже й далекої минувшини, проте вже мовби крізь серпанок легендарності, проступає до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий.
Вірші Лесі Українки (справжнє ім’я якої Лариса Петрівна Косач-Квітка) – це джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу. У своїх поезіях Леся Українка, попри важку хворобу, ніколи не нарікала на свою долю, а продовжувала боротися постійно. Вірші Лесі України знає кожен українець, адже її слова влучали в саме серце несправедливості: викривали владу, говорили про недолю українського народу, звинувачували у байдужості…
Поетеса залишила нам твори, які й нині дарують нам надію та є дороговказом у житті.
До річниці з дня народження видатної української поетеси в нашому ліцеї запланували і провели: виховні години, години спілкування, організували тематичну виставку та літературне читання в бібліотеці. Провела виховну годину класний керівник Рошинець Н.П. зі здобувачами освіти 5-А класу.
Поезією Лесі Українки ми з вами захоплюємось вже кілька століть. Тож нехай звучить серед нас слово Лесі і слово про Лесю, як шана та наша пам’ять про неї, на честь її 153-річчя. Ми завжди бачимо в образі нашої поетеси образ мужньої, сильної духом дівчинки, її життєрадісний погляд на світ, вільнолюбство, впевненість в собі.
Життя Лесі Українки показує нам і навчає завжди бути сильними і формувати життєву мужність, цілеспрямованість, наполегливість та прагнення до самоосвіти.