Чорнобиль не має минулого часу…
Весни обірване суцвіття,
Ядуче полум’я
І смерть…
Останній тиждень
Того квітня
І найстрашніший в світі
Герць.
В. Колесніков
Чорнобиль…Слово це стало символом горя і страждання, покинутих домівок… Чорнобильська катастрофа – це втрачені та поламані життя…
Минуло 38 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам’ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.
Стояла тиха весняна ніч, ніщо не віщувало біди. 26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилини 40 секунд, коли всі спали безтурботним сном над четвертим реактором Чорнобильської електростанції несподівано велетенське полум’я розірвало нічну темряву.
У нашому ліцеї було проведено ряд виховних годин, тематичних бесід, заходів, присвячених жахливій трагедії:
- «Чорнобиль крізь роки»;
- «Чорнобиль незагоєна рана…»;
- «День пам’яті Чорнобильської трагедії»
Зокрема, зі здобувачами освіти 8-Г та 8-Б класу з класними керівниками (Бульчак С.Г., Захарчук К. В.) підготували презентацію і висвітлили хронологію подій на тему: «Чорнобиль… Як все було… Як сталася аварія на ЧАЕС… Наслідки…»
І найголовніший звучить так: у жодному разі не можна зневажати ядерною небезпекою. За оцінками експертів природоохоронної організації Greenpeace, ядерна енергія ніколи не була та й не буде безпечною, як би не заспокоювали оператори АЕС.
Загалом, експерти вважають, що правильним висновком після Чорнобильської трагедії була б відмова від будівництва нових атомних реакторів. Утім, замість поступового виведення з експлуатації реакторів, все звелося до часткових заходів – була поліпшена робота лише деяких технологій. Експерти Greenpeace наголошують, що запроваджені заходи щодо безпеки стосувалися лише можливостей уникнути можливих помилок в експлуатації. Однак природні катаклізми або можливі теракти становлять непередбачені ризики, перед якими атомні реактори лишаються вразливими. І тому годі говорити про те, що наслідки Чорнобильської стали пересторогою для людства. Поступово про Чорнобиль забувають… Утім, чорнобильський біль – незагоєний. Він лишається з кожним, хто пережив цю найбільшу всепланетарну катастрофу.