Ментальне здоров'я. Як подбати про себе?
Ментальне здоров'я. Як подбати
про себе?
Здоров'я – це «стан повного фізичного,
духовного і соціального благополуччя,
а не тільки відсутність хвороб і
фізичних дефектів».
Термін «mental health» часто перекладають як психічне здоров’я, хоча він має дещо ширше значення і включає як емоційне та духовне, так і соціальне благополуччя.
Ментальне здоров'я – це благополуччя, при якому людина може реалізовувати власний потенціал, долати життєві стреси, продуктивно й плідно працювати та робити внесок у життя своєї спільноти.
Поняття «ментальне здоров’я» перекликається з терміном «психологічне здоров’я». Мова йде про душевний добробут людини у прямому сенсі цього слова. Якщо з ментальним здоров’ям все в порядку, людина може повноцінно радіти життю, розуміти сенс свого існування, продуктивно виконувати професійні та інші завдання, нормально вистроювати відносини з соціумом.
За визначенням ВООЗ, психічне здоров’я – це стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, при якому людина може реалізувати власні здібності, протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок у суспільне життя.
В Синевирському ліцеї було проведено виховні години, бесіди, тренінги, уроки ментального здоров'я зі здобувачами освіти з 1-11 класи:
- «Ментальне здоров'я. Як подбати про себе?»;
- «Наше ментальне здоров’я»;
- «Ти як? Повертаємося до ліцею»;
- «Вправи для збереження ментального здоров'я».
Головним завданням та порадою таких заходів є:
■ спілкування з іншими людьми;
■ бути фізично активними та займатися спортом;
■ продовжувати вчитися та освоювати нові навички;
■ допомагати іншим та підтримувати один одного;
■ уважно ставитися до своїх думок, емоцій та поведінки.