Робота з батьками

                 ШАНОВНІ БАТЬКИ!

    Ми хочемо нагадати вам, що такі чарівна слова, як «добрий день», «будь ласка», «дякую», «вибачте» вперше пізнаються вдома.

    Саме вдома діти навчаються бути чесними, пунктуальними, добре ставитися до друзів, поважати старших та вчителів.

    Саме вдома вони навчаються бути акуратними, не говорити з повним ротом, не смітити на вулиці.

    Вдома вони також навчаються бути організованими, доглядати за своїми речами та не брати чужих.

     А в школі ми їх навчаємо мови, математики, історії, географії, фізики і фізкультури.

Батьківське виховання ми тільки підсилюємо, але не замінюємо.

 

 

ПОРАДИ БАТЬКАМ

 

Як говорити з дітьми про війну?

  1.            Запитайте, що діти знають про ситуацію в країні і як вони зараз почуваються. Пояснюйте  спокійно та терпляче на всі запитання навіть тоді, коли дитина постійно повторює ці питання.  Дуже важливо, щоб діти розуміли, що вони в безпеці та все буде добре.
  2.           Коли розмовляєте про війну, кажіть правду та  стежте за своїми емоціями і будьте чутливими до емоційного стану  дитини. Дитина повинна розуміти, що є хтось поруч коли потрібна підтримка і допомога.
  3.           Говоріть з дітьми про те, що багато людей у світі підтримують нашу Країну  та об'єднують зусилля, щоб скоріше закінчилася війна і наступив мир. 
  4.           Маленьким донести  інформацію про війну бажано через гру, мультфільми  або відео.
  5.           Поясніть дітям, план дій на випадок повітряної тривоги (тривожний рюкзак, теплий одяг, записка від батьків, в якій зазначено прізвище, ім'я, по батькові дитини, дату народження, адресу проживання, контакти батьків та  бажане сімейне фото, теплий одяг тощо…).

      Намагайтеся, якомога більше проводити час з дитиною, грайте  в ігри, робить  релаксаційні вправи, дивіться разом мультфільми або читайте казки, ліпить, малюйте тощо. Дайте зрозуміти дитині, що ви поруч і вона в безпеці.

 Миру всім та душевного спокою!              

 

 

 Шкода надмірної опіки для розвитку дитини

     Батькам варто уникати надмірної опіки над дитиною - це призводить до її поганої поведінки й низької самооцінки

        Подумайте, чи не занадто ви суворі у ставленні до своєї дитини? А можливо, ви її недооцінюєте? Якщо це справді так, вам варто замислитися над тим, що методи, які ви використовуєте у вихованні дитини, мають величезний вплив на її розвиток.

         Батьків у всьому світі хвилює, як правильно виховувати дитину, оскільки правильне виховання допомагає розвинути її особистісні якості й готує її до виживання в конкурентному світі. Правильне поводження з дитиною дисциплінує її. Таким чином, вона вчиться поводитися відповідно до соціальних норм. Батьки є для дитини прикладом для наслідування і її першими вчителями. Крім того, важливу роль у вихованні дитини має гармонійна домашня атмосфера. Сучасні батьки знають про різноманітні методи виховання дітей, але чомусь не застосовують їх на практиці. Вони вважають, що деякі методи для дитини занадто суворі.

Надмірна опіка батьків – це надмірний захист, надмірна залученість у справи дитини й зайва поблажливість до неї:

  • коли батьки надмірно захищають дитину, вони стежать за її найменшими діями, тим самим обмежуючи її свободу. Вони дуже стурбовані безпекою своєї дитини, тому навіть із дитини підліткового віку можуть буквально не спускати очей, щоб тримати ситуацію під контролем;
  • батьки, які втручаються у справи дитини, живуть її життям замість власного. Вони вважають, що задоволення потреб дитини та забезпечення її майбутнього – єдина мета їхнього життя;
  • надто уважні батьки мають звичку постійно давати дитині застережливі інструкції, ніби дитина нічого не здатна зробити самотужки.

Пропонуємо вам переглянути мультик "Пуповина" – 6  хвилин замість тисячі слів.

Геніальний мультик про батьківство, який має побачити кожен.

www.youtube.com/watch?v=Cc0fS3fwL8E&t=4s